עיצוב חדרי הנוער שבבית, הוא אחד האתגרים המשמעותיים העומדים בפני כל מעצב או הורה, למרות שלעתים קרובות דוחים את עיצובם לסוף.

התבגרות הילדים, היא מאורע משמעותי- על אף שמתרחש לאט ובהדרגה, מצליח להפתיע גם את המנוסים שבינינו.

כשמדובר בתינוקות וילדים צעירים, השהות בחדר האישי היא מצומצמת יחסית, ומוקדשת לשינה ומשחק, אבל מוקד הבית, האטרקציה הכי גדולה היא תמיד אנחנו, ההורים.

גם אם חזרנו מיום ארוך, גם אם אנחנו מאוד רוצים חמש דקות של שקט עם הקפה במטבח, ילדים קטנים הם סוג משוכלל של דבק חמש שניות- לא משנה לאן נברח, כעבור חמש השניות הם צצים בצמוד אלינו.

כהורים צעירים, אנחנו מתלוננים על כך מאוד, אבל כמה שאנחנו מתגעגעים לזה כשאנחנו מביטים שעות בדלתו המוגפת של המתבגר שלנו… (אז אנחנו הופכים לדבק חמש שניות, ונזכרים לדפוק בדלת בתואנות שונות ומשונות… איך שגלגל מסתובב לו).

ומכיוון שנערים ישארו נערים, ותמיד יחפשו פינה שקטה ומבודדת, בלעדינו, הם נמצאים שעות רבות בחדרם. החדר הזה, הוא למעשה מעין בית קטן, המכיל את כל עולמם, ומכין אותם לעתיד, שיהיה להם בית משל עצמם.

כך צריך לגשת לעיצוב חדרו של מתבגר:

בכבוד, תוך בירור צרכיו והעדפותיו, ותוך מתן ביטוי לעולמו ותחביביו, ככל שירצה לשתף אותנו.

כשנעים בחדר, ונעים מחוץ לחדר, אני מבטיחה שהוא יצטרף אליכם מדי פעם גם בסלון ובמטבח…

היום אני משתפת אתכם בחדר הנוער של מתבגר מקסים ומיוחד שבמקרה הוא בני הבכור, רואי- ספורטאי מקצועי בתחום השיט, ומרבה להשתתף בתחרויות בארץ ובעולם (תראו את אוסף הגביעים המרשים שלו).

למרות שלרוב מעצבים חדרי נוער בצבעים סולידיים ומונוכרומטיים, הפרוייקט הזה מהווה דוגמא לשימוש בצבעוניות במכלול שמתקבל, עדין גברי ומרשים.

אשמח לעצב חדר גם למתבגר/ת שלכם!
מוזמנים ליצור איתי קשר,

שלכם, אורית

קרדיטים:
צלם- אריה המר
נגר- נגריית אורי
מיטה- הולנדיה
מצעים- קוליס
כסאות- איי.די דיזיין
כורסא וכריות- בית מלאכה לאומנות ישראלית
וילונות- ויקטוריה בוטיק וילונות
לוח מגנט- פשוט ויפה