הרשו לי להתחיל בווידוי: אני אוהבת לצחוק. צחוק מרגיע ומשחרר, שדוחק את היומיום הצידה וגורם לבטן לכאוב ולעיניים לדמוע. זה יכול להיות צחוק מבדיחה טובה שמישהו סיפר לי, מקומדיה מצחיקה בטלוויזיה, או סתם מהומור פנימי של המשפחה או החברים הקרובים (כמעט בטוח שמי שיביט בנו מהצד לא יבין למה אנחנו משתוללים).

הומור היא צורת תקשורת קדומה והיא מעודדת קרבה, שיתוף, וסביבה שבה אווירה של צחוק- היא סביבה מאפשרת, מקבלת ומשוחררת.

הומור, בדומה לעיצוב, נשען על שימוש בתבניות מוכרות ושבירתן באופן יצירתי. אני מאמינה גדולה בשילוב הומור גם בעיצוב הבית, ליצירת אווירה של שמחה וחיוניות, גם בחללים המעוצבים בקו מינימליסטי ומשדרים יוקרה. שילוב הומור בעיצוב הבית יכול לבוא לידי ביטוי גם באמצעות שימוש באביזרים בלבד, המשנים את התמונה כולה.

הומור בעיצוב הבית- איך עושים את זה?

הכלל הראשון, וכמעט היחיד הוא לפתוח את הראש ולהעיז. אם זה מצחיק אתכם- אז זה מצחיק, אם זה גורם לכם להרגיש טוב- אתם בדרך הנכונה, ואם זה גם נראה טוב ותורם לעיצוב החלל- הצלחתם!

 שילוב עבודת אמנות מלאה הומור על אחד מקירות הסלון או תצוגה מעניינת של אביזרי מטבח צבעוניים, שילוב כריות עם הדפס מפתיע בחדר השינה או שילוב נייר טואלט בדוגמא צבעונית בחדר שירותים המעוצב באופן מונוכרומטי למשל, יכולים להפוך עיצוב רגיל למלא הומור ומפתיע.

גם פסלי 'פופ' הם מקור מצויין להרבה הומור וצבע, ולא פחות מהפריטים הנבחרים, ישנה חשיבות גם לאופן הצגתם:

באחד הבתים שעיצבתי בחרתי אגרטל מיוחד, שקיבל פינה של כבוד בחלל, אבל משהו היה חסר. שידוכו לפסלון של דמות, שהוצבה כאילו היא עומדת לקפוץ ממנו- הוסיפה עניין וסיפור, ובסופו של דבר הפכה למוקד הבית, הדבר הקטן שנחרת בזכרונם של המבקרים במקום.

הומור בעיצוב, יכול ללוות כל סגנון וקו עיצובי, ללא הגבלה. הוא יוצר קריצה וגירוי, מעניק מראה עכשווי ושובבי, וניתן ליישום בכל חלקי הבית.

שלכם, אורית