הטבע חוזר!

לאט לאט דועכת הקורונה, וחיינו מתחילים לשוב למסלולם או בעצם למסלול חדש, קצת שונה, מזה שחיינו בעבר. בחנו מחדש, כחברה, את שהיה נראה לנו כמובן מאליו: הרגלי הבילוי, הספורט, המפגשים המשפחתיים, העבודה, זמני הבילוי עם הילדים והמסגרות שלהם, וגם שלנו. פתאום למדנו שאפשר לעבוד וללמוד מהבית, שאפשר לבשל, שאפשר לבלות המון זמן עם הילדים. רבים מאיתנו דייקו את המסלול המקצועי, או אפילו מתוך האילוצים החדשים נתבו עצמם למסלול מקצועי חדש. למדנו יחד, שהכל בר חלוף, מלבד דבר אחד: הטבע.

לא סתם בתקופה כה שברירית, בה תחושה של חוסר שליטה וסימני שאלה אפפו אותנו, בנוסף לכך שנכפתה עלינו הסתגרות ארוכה, הפך הטבע למוטיב מרכזי בעיצוב הבית. לא משנה מה יקרה, הטבע הוא עוגן, בסיס ובטחון: השמש תזרח, הגשם יבוא, עונות השנה יתחלפו במועד. ומכיוון שהטבע הוא צורך קיומי עבורנו, והוא מחבר אותנו לעצמנו באופן הכי פנימי וקדום- מרגע שנמנע מאיתנו לצאת אל הטבע, הכנסנו את הטבע פנימה.

 

עבורי, השימוש בטבע בעיצוב הבית, וההדהוד של פנים וחוץ בעיצוב, היו תמיד אהבה גדולה, שהתקופה האחרונה רק חזקה.

ראשית, המובן מאליו- עציצים ופרחים טבעיים המפוזרים בבית, משרים הרבה רוגע, שקט ושמחה. בית שיש בו צמחייה חיה הוא מקום שנעים להיות בו. מעבר לצבעוניות וליופי, יש הנאה גם בתהליך, בהשקעה המיוחדת שבטיפול בעציצים- ההשקייה, התאמת כמות המים, דישון, והיכולת לראות את התוצאה של ההשקעה הזאת, זה כיף שמתאים לכולם, גם למי שאין גינה גדולה ומקום בלתי מוגבל.

ולמי שיש גינה ומרפסת, ויש אפשרות לגדל בהן: כיף גדול לקטוף מבחוץ פרחים שגידלנו בעצמנו ולפזר אותם בבית, או לגדל ירקות או עשבי תבלין ולהעשיר את המטבח הביתי (אין ירק טעים יותר מזה שגידלנו בעצמנו)

הצגת המוצרים הבסיסיים המשמשים אותנו ביומיום במטבח- כמו פירות וירקות, בקערות ובסלסלות גדולות, גם היא משמשת כפריט עיצובי המוסיף ומעשיר את החלל.

אז הטבע חזר, ובגדול, ובאופן הכי טבעי הוא מככב וימשיך לככב במגמות הדומיננטיות בעיצוב הבית. רגע לפני שהתקופה הלא פשוטה חולפת לגמרי (אמן!), ואנחנו כדרך הטבע חוזרים לשגרה, ומתמקדים במבט קדימה, מאחלת לכולנו שהטוב שהרווחנו ביושר מהחוויה וההתמודדות, החיבור לטבע, לעצמנו, לסביבה ולמשפחה שלנו- ימשיכו ללוות אותנו תמיד!

שלכם,

אורית