עיצוב חדר לילדה בת שש

חודשי הקיץ, בימים כתיקונם, הם "הזמן הזה בשנה", בו לרוב אנו קצת משחררים את החגורה- הילדים בחופש ואנחנו עושים הכל קצת "יותר"- הולכים לישון יותר מאוחר, אוכלים יותר בחוץ, מאפשרים גבולות יותר גמישים בחינוך, מבלים יותר, ובעיקר מוציאים הרבה, הרבה יותר.

במקביל, אנו מתכוננים לשנת הלימודים הקרובה, נפרדים מציוד ישן ולא עדכני, ולאפרוחים שנפרדים מהגן ועתידים לעלות לכיתה א' זה הזמן לעבור ל"חדר של גדולים", ובו, לצד המשחקים האהובים, אנו יוצרים גם מרחב למידה המאורגן מחדש בהתאם לצרכים העתידיים שלהם בשנים הקרובות.
והנה באה הקורונה וטרפה את הקלפים, ה"יותר" השתנה- ואנחנו נמצאים יותר בתוך הבית ויותר ביחד (ופחות בחוץ, בנסיעות, בחופשות ובמקומות הבילוי), גם התקציב של רבים מאיתנו השתנה, והתקציב למעבר לחדר חדש נשקל ונאמד מחדש לאור השינויים שחלו בבתים רבים.

אז דווקא בתקופה זאת, אני שמחה להציג בפניכם חדר לילדה מתוקה שעולה לכיתה א', ובו מלבד ארון קיר חדש (שהוזמן עוד לפני שהחלה תקופת הקורונה), כמעט כל העיצוב נוצר מתוך חשיבה מקורית על חפצים שכבר היו בבית, והשימוש הנוסף בהם העניק להם חיים חדשים, עם ערך מוסף לא מבוטל של קשר להיסטוריה המשפחתית.
במקום להכביד על התקציב, דווקא בימים אלה אני מזמינה אתכם "לעשות סדר", לפתוח ארונות, מגירות או לבקר את הציוד שכבר שכחתם שהורדתם למחסן הנעול, ולראות איך דווקא ריהוט ישן או חפצים שאינם בשימוש יכולים "לגנוב את ההצגה" ולעשות שמח על הלב- לגדולים ולקטנים.
כי שימוש בחפצים קיימים, חפצים זולים ועבודת יד בייצור עצמי יכולה לעשות קסם בתוך החדר גם בתקציב מוגדר.

הצבעים שנבחרו לארון הקיר שהוזמן בנגרות פרטית הם תכלת וטורקיז בשילוב עץ, מתוך חשיבה לטווח ארוך על עיצוב עליז אך בוגר, שילווה את הילדה במשך שנים (הוורוד שהיא מעדיפה עכשיו נוכח בחדר בזכות שימוש באביזרים).

שולחן הכתיבה היה מאוכסן במחסן המשפחתי, השרפרפים נצבעו ורופדו מחדש, הפוף הסרוג והמעוצב הוא עבודת יד של האמא המוכשרת, וכך גם בובות הבבושקה שעל המיטה התפורות מבדים צבעוניים.
הבובות הסרוגות שנתלו על חבל יצרו פתרון מיוחד ויצרתי לעיצוב קיר מעוגל שנמצא בחדר כמו כן, הן גם ירושה בעבודת יד מהסבתא האהובה שנפטרה.
גוף התאורה המרכזי הצבעוני בחדר נקנה באחד החופשות הרחוקות מאמסטרדם.
גופי התאורה הנוספים הם גופי תאורה פשוטים של "איקאה", אשר במקום להשקיע בהחלפתם כוסו בשמלות תחרה מימי ילדותה, וכך נוצרו יש מאין שני גופי תאורה במראה קסום ו"פייתי", אשר מוסיפות קסם ורכות לאווירה בחדר.
על הקיר מוסגרו תמונת ילדות קסומה של הילדה (בין יתר כישוריה, אם הילדה היא גם צלמת מוכשרת), ושמלת ילדות שלה מוסגרה גם היא ומתכתבת עם גופי התאורה המיוחדים.
ואיך לא- מדף מעוצב של SO SHERMAN התופס מקום של כבוד בחלל.

בעקבות אילוצי החלל, גם מיקום המיטה נשקל בגמישות, והיא הוצבה שלא כנגד קיר… כי מי אמר שאסור?