מכירים את הבתים המסודרים, המאורגנים, המעוצבים האלה, בהם כל פריט נמצא במקומו, ונדמה שלבעלי הבית מטרה אחת מקודשת בחיים- לעצב ולצחצח את הבית מהבוקר ועד הערב, ולהוציא את העיניים לשכנים, שטובעים בערימות של ניירת, צעצועי ילדים וכביסה במרכז הסלון?

אז היום אני הולכת לשנות את חייכם, ולחשוף בפניכם את הסוד השמור של כל מעצבי הפנים, האדריכלים, הסטייליסטים והשכנים המאורגנים שלכם- הסוד לבית מעוצב הוא לא רק בצבעים, בחומרים ובחלוקת החלל. הסוד ליצירת חלל מאורגן טמון במאחורי הקלעים של הבית, בחללי האחסון הייעודיים, במגירות, בארונות, במדפים הגלויים והנסתרים.

כשלכל דבר יש מקום- לחלל יש פוטנציאל גבוה להישאר יחסית מסודר ומאורגן גם ביום מבולגן. טוב, זה די הגיוני, לא?

לכן, אחד השלבים החשובים ביותר בעיצוב חללי מגורים, הוא תכנון שטחי האחסון באופן מובנה- במטבח, בסלון, בחדרי השינה, וגם בחדרי השירות.

לעיתים קרובות הרעיון להשקיע כסף ותכנון עיצובי בחללי השירות (כמו למשל מחסן, מרתף או חדרי כביסה) מעורר התנגדות- הרי אף אחד לא רואה אותם… אבל דווקא כשהאזורים הללו מאורגנים כהלכה, וכוללים מתקני אחסון מוגדרים (מדפים, ארונות) יותר חפצים ימצאו שם את מקומם, ולא יתפסו מקום בחללי המחייה והאירוח. כשהכביסה באיזור הכביסה, הצעצועים בארון והניירת במגירת הניירת- כך גם הסלון שלנו פתוח ומאוורר, והבית נראה נקי, מסודר, ומתוכנן תחת קו עיצובי אחיד ונעים לעין.

אז רגע לפני ראש השנה, אם מתחשק לכם להתרענן ולרענן את מראה הבית, במקום להיכנס להוצאות כבדות ולאגור חפצים נוספים, לפעמים קצת סדר במאחורי הקלעים, בארונות ובמגירות, יפנה מקום לחפצים נוספים, יאוורר את אזורי המגורים, ויתן לבית טאצ' של ניקיון והתחדשות, שבאים מבפנים.

גם בשנה הקרובה, אשמח לעצב עבורכם חללי מגורים לפני ומאחורי הקלעים,

שלכם, אורית

צלם- אריה המר