אחד היתרונות בעיצוב פרוייקט 'אאוט דור', הוא שאת רוב העבודה אלוהים כבר עשה: הכחול של השמיים, הירוק של הצמחייה והחום של האדמה, הם פלטת הצבעים שאיתה אני מתחילה לעבוד… וכמה שאני אוהבת את העבודה הזאת!

השלב הראשון הוא מחקר, הגדרת מטרות ובדיקת הסביבה- מה השימוש שיעשו הדיירים בחצר? האם הם מתכוונים לנצל אותה לאירוח? או אולי רק לשתות את  הקפה של הבוקר מוקפים בצמחיה? מהו התקציב ומהם הסגנונות המועדפים עליהם?

השלב השני הוא גיוס צוות, שיהיה לא פחות ממעולה! שכן עיצוב פרוייקט חוץ הוא מורכב, ודורש דגשים אחרים מכל פרוייקט רגיל.

בפרוייקט הנוכחי ליוו אותי המסגר אשר ביטון, אמן מתכות מוכשר, ואדריכל הנוף אורון פרי, שהסגנון המינימליסטי שלו תרם לעיצוב מאוזן עם הרבה כבוד לטבע.

יחד, הפלגנו במחוזות הדמיון וייצרנו אובייקטים מעוצבים בהזמנה מיוחדת.

המטרה המרכזית הייתה יצירת תחושה של טבע פראי, בשטח מצומצם יחסית, ויצירת מתחם משפחתי נינוח ומזמין לאירוח ושהות משותפת.

על מנת להגדיר את השטח, תכננתי גזיבו בהשראה יפנית, שנועד לכיסוי על ידי צמח מטפס ולהצללה. הדשא במקום תחום באבני בזלת, ויוצר תחושת "סדר" המאזנת את הצמחייה.

בשל השטח הקטן, נדרשתי לחשוב על פתרון יצירתי למתחם הישיבה, שיהיה אינטימי ומרווח מספיק למשפחה, וכמובן מעוצב לעילא ולעילא.

יחד עם אשר, תכננתי נדנדת מתכת גדולה במיוחד- ארבעה מטרים אורכה, לרגעים של כיף והמון זכרונות יפים. תהליך העבודה היה מורכב, ודרש תכנון מדוקדק ובדיקות מרובות, שיבטיחו שהפריט המיוחד גם עומד בכל תקני הבטיחות.

לאזור אחר בגינה, עיצבתי ספסל מיציקת בטון, בשילוב עץ טיק ומוזיאקה, בהשראה ספרדית.

השימוש באבני הפסיפס ששולבו באזור המרוצף ובספסל, נעשה תוך הקפדה על מינון מדוייק, שיחמיא לטבע העוטף אותו, אך לא יגנוב את ההצגה- כי מחוץ לבית, הטבע הוא תמיד הכוכב האמיתי.

צילומים: אריה המר

מסגר: אשר ביטון

אדריכל נוף: אורון פרי

גנן: ליאור גל "ערוגות"