הלוחשת למספרים

משרד רואות חשבון באווירה נשית

אם אתם עוקבים אחרי הבלוגים והפרוייקטים שלי, אתם יודעים שאצלי כל פלטת צבעים מתקבלת בברכה. מהנועזת ביותר, ועד הסולידית והעדינה. הכל תלוי איך מערבבים, משקשקים, מעיזים, מדליקים, מכבים ומגיעים לתוצאה המאוזנת והנכונה ביותר לחלל, לזמן ולאנשים המדוייקים שיהנו מהעיצוב המיוחד שתוכנן במיוחד עבורם.

והנה הגעתי למשרד רואי חשבון. משרד חמים, משפחתי ומיוחד שכולו, כמעט- רואות!  ולא רק שהן רואות- יש להן מבט מבין, חכם ופתוח, כזה שהוא תענוג לכל מעצבת. ובאווירה נשית ונעימה שכזאת, היה לי העונג לעצב משרד שהוא "וואו" בסטנדרטים תל אביביים (זאת הייתה הבקשה המקורית), בסגנון אלגנטי ומוקפד, שמשדר מקצועיות ורצינות, בהתאם לעולם התוכן והצרכים, אבל בשילוב אלמנטים עיצוביים מתקדמים, עם בקשה מפורשת לפלטת צבעים רגועה וסולידית, ובלי לחשוש גם מאווירה חמה וביתית שבאה לידי ביטוי בפרטים הקטנים והגדולים.

הדרישות העיצוביות המקדימות היו חדשנות וקדמה וחיבור לאווירה ביתית וחמימה שנעים לבלות בה ימי עבודה אינטנסיביים וארוכים לפעמים, מרובי פגישות. אפשרות לעבודה בשקט ובפרטיות, כמו גם עיצוב דינאמי וזורם שמאפשר מפגשים בחללים מוגדרים- עם לקוחות ובין העובדות לבין עצמן. פינות המתנה נעימות ומזמינות, כיאה למשרד עם לקוחות רבים ואורחים לא מעטים שמגיעים במהלך היום לפגישה מתוכננת מראש או "סתם" כדי להגיש חומרים. אבל מכאן ואילך- השמיים היו הגבול, וניתנה לי יד חופשית לעוף על כנפי הדמיון הכי רחוק שאפשר- וכמה שאני נהניתי מהטיסה הזאת!

בשלב ראשון, עוצב מחדש לוגו המשרד, כך שישדר את כל אותם ערכים של קדמה, חדשנות, מקצועיות וביתיות, אליהם גם רתמנו את הקונספט העיצובי והלוגו הפך למוטיב מוביל בעיצוב החלל.

 

קיר המותג: מפגן עוצמה עיצובי

בסיור המקדים בחלל המשרד הריק, עוד לפני שיצאנו לתהליך התכנון והעיצוב מחדש, טיפסתי במדרגות, ומדרגה אחר מדרגה הבנתי שמצאתי אוצר: קיר ענק, שישה מטרים גובהו ואם תציצו בתמונות, תוכלו לראות איזה קיר מרשים עיצבתי: שילוב של לוגו המשרד בחיתוכי לייזר ממתכת, עם לוחות ענקיים עשויים עץ ופליז, בשילוב לוחות מחומר אקרילי בהזמנה והתאמה אישית של מותג הבית שלי SO SHERMAN ואפילו כוללים את מדפי המותג עם פאנלים מתמגנטים בעיצוב גרפי וחזרתי של לוגו המשרד, הקיר יוצר נוכחות מותגית בלתי נשכחת, מרשימה ואלגנטית. וה"וואו" הראשוני הזה, שמקדם את פני הנכנסים, הוא רק ההתחלה.

 

הכניסה למשרד

כל פרטי הנגרות במשרד הם בעיצובי, והראשון שבהם הוא דלפק הכניסה הייחודי שמקבל את פני הלקוחות. הדלפק עוצב בקפידה בכחול שמזוהה עם העיצוב החדש ושולב בו לוגו חרוט בלייזר על פליז בהזמנה מיוחדת. אגרטלים מפורצלן של האמנית רונית מינסטר מוגל עוצבו במיוחד, שולבו בדלפק והעמיקו את המראה המרשים והיוקרתי. בכניסה למשדר הוחלפה תקרת הגבס הפשוטה, לתקרת osb מעוצבת.
מעל הדלפק שולבו יחידות מגבס שהודפס עליהן לוגו המשרד בשילוב תאורה ליצירת מראה מרשים.

 

המסדרון ופינות ההמתנה והאירוח

במסדרונות נפרשו שטיחים זהים בטקסטורות ודוגמאות שונות והושם דגש על אווירה נעימה, עציצים ותאורה חמה. כמו רוב הריהוט במשרד, שמנו דגש על איזון בין נוחות נעימה לבין הקפדה שהישיבה על הספות לא תהיה שקועה ומנומנמת, כיאה למשרד. הדוגמאות גם הן מאופקות יחסית, ועדיין מצליחות לשדר עיצוב מדליק ומודרני.

חשבוניה שנקנתה בשוק הפשפשים ומתאימה לאהבת המספרים מעטרת את הקיר, ועוד פרטי אמנות שנבחרו בקפידה כמו ציור של האמנית יעל מור נתלתה מעל הספה וכן מראה ושעון של סטודיו מאי שמעצבים ריהוט משלים מיוחד בשילוב של עץ ופליז.

כחלק מהעיצוב, בכלים תואמים שנבחרו בקפידה בהתאם לקונספט, מוגשים כל העת פירות טריים, פירות יבשים, קפה משובח ושוקולד יוקרתי.

 

הופכים לימון ללימונדה…

עמוד קונסטרוקטיבי ש"נדחף" למרכז המסדרון, נצבע בצבע שחור מגנטי ושולב עם פינות מפליז, והפך ללוח המודעות של המקום וגם חמש מדרגות שמובילות למבוי סתום (בשל הכנה למעלית). במקום לפרק אותן בעלות יקרה-  חשבתי על פתרון מקורי, ורואות החשבון החכמות ראו כי טוב והסכימו בהתלהבות- ציפיתי את המדרגות בעץ אלון, הנחתי כריות מזמינות ותלינו לוח מעוצב- והנה זו הפכה לפינת הקפה, הנשנושים והרכילות המועדפת, ולא רק צוות המשרד, גם רבים מהלקוחות בוחרים דווקא בפינה זו להמתין עם הקפה באווירה לא רשמית.

 

המטבח

המטבח הפשוט שהיה במשרד פורק, ומטבח חדש נבנה במקומו.

מכיוון שהמשרד חשוך יחסית, בדגש על המסדרונות והמטבח, פתחתי חלון לכיוון הארכיון, כך שהאור נכנס והארכיון המרשים נשקף גם מהמטבח, קלסרי הארכיון יוצרים אלמנט חזרתי ועיצובי.
בפתח החלון יצרתי מעין דלפק דו כיווני שמשרת גם את עובדות המשרד לישיבה כיפית לקפה וארוחה וגם בצד הארכיון, משמש למשטח עבודה, לפתיחת הקלסרים ודיפדוף בניירת וכן משמש לעוד מקומות אכסון נוספים לקלסרים.

למטבח נבחרו כסאות בר של חברת AV המייצרים ריהוט משלים. הכסאות הוזמנו בצבע הכחול שנבחר לכל פרטי העיצוב במשרד.

 

הארכיון

במקום לסגור את אכסון חומרי הארכיון ו"להחביא" אותם מהעין, בחרתי דווקא להשתמש בכוח העיצובי ובאסתטיקה של החזרתיות. כל קלסרי הלקוחות הוחלפו לקלסרים אחידים בצבעים של כחול ושחור, כאשר המדבקה שעל כל אחד מהם מייצרת כתם צבע אחיד שחוזר על עצמו ומייצר רצף צבעוני. השימוש בחומרים המקצועיים הוא גם כפריט דקורטיבי, ואת המראה המרשים של הקלסרים הרבים והמסודרים רואים גם מכורסאות הלובי, פינת הקפה והמטבח. דוגמא לכך שבחשיבה מקורית לפעמים דווקא חשיפה של אלמנט במקום החבאתו, מספרת את הסיפור המקצועי. והבונוס המדליק הוא שבכל שנה מתחלפות כל המדבקות למדבקות בצבע אחר- מה שמייצר מתוך ההתחדשות המקצועית, גם התחדשות עיצובית.

 

משרדי הרואות

עוצבו באופן דומה, כאשר בכל חדר שתי עמדות עבודה, המורכבות מרגלי ברזל ופלטות מעץ אלון, כשביניהן יחידת נגרות מעוצבת המשלבת אכסון פתוח וסגור- שמצד אחד מקנה פרטיות, ומצד שני ניתן "להציץ" בה ולעבוד גם בשיתוף פעולה. האכסון הסגור מאפשר להסתיר את מה שלא נעים לעין, והאכסון הפתוח מאפשר חלוקה של ציוד משותף. בכל המשרדים הותקנו ארונות סגורים ושולבו בהם ידיות CUSTOM MADE  מיוחדות בדוגמת הלוגו וצבעו.

 

המשרד הראשי

למשרד המנכ"לית המרשים, נבחרו פרטי ריהוט של רשת "TOLLMANS", וילונות ארוכים נתפרו בעיצוב אישי ומיוחד ומייצרים אווירה של רכות נעימה. צילום של ים מהדהד את הים שנשקף מהחלונות.
יחידת הנגרות שצמודה לשולחן תוכננה למידות הנישה שנוצרה בקיר והיא ממשיכה את עיצוב הריהוט שנקנה.

 

קרדיטים:

צלמת – סיגל בר אל
מיתוג- עינת שושן
ריהוט- FLORALIS ,TOLLMANS, HOME WORKSHOP, גיא ליין
ריהוט משלים- HOME, בית מלאכה – סטודיו ליצירה ישראלית
חפצי נוי-, FLORALIS , WORKSHOP , אור פירזול, קרני, טלי בחצר, גולף הום, פוקוס הום, שוק פשפשים, המרכז לעיצוב הבית, IKEA ואוספים פרטיים
נגרות- פרנקו נגרים
תאורה- רז תאורה ועיצובים
אגרטלים בשידת הכניסה- אמנית הפורצלן רונית מינסטר מוגל
עציצים- סוף הכפר, ערוגות (ליאור גל)
מסגר וזכוכיות- אשר אסייג עיצוב בזכוכית
וילונות- ויקטוריה וילונות ומוצרי טקסטיל
טפט- הירש עיצובים
מוצרי חשמל- מני פלזמה
שטיחים- שטיחי איתמר
כסאות בר- AV STUDIO
קיר מדרגות-  SO SHERMAN, i SHERMAN , MADNET
חיתוכי לייזר- (דלפק כניסה ועמוד מודעות)- i SHERMAN
אמנות- ענבל פרץ, יעל מור, סטודיו מאי, SO SHERMAN, שוק פשפשים