כשמזי ויוסי, הורים לארבעה, קנו את ביתם לפני שנים, הם שפצו רק את מה שהיה הכרח, ונכנסו אליו כפי שהיה- קצת צפוף, קצת חשוך, קצת חסר שטחי אחסון. השנים חלפו, והמשפחה החלה להתעייף ממגרעותיו של הבית, שלא שיקף את השמחה והאנרגיה התוססת של דייריו חובבי האירוח, צעירים ומבוגרים כאחד.

כשהמשפחה פנתה אלי עם רשימת המשאלות החדשה, הגענו יחד למסקנה שבבית הזה, מעט מאוד קירות ישארו במקומם.

הקונספט העיצובי נבחר קודם כל על פי יכולתו לשרת בית כל כך פעיל ודינאמי, עם ארבעה ילדים, מתוכם שלושה בנים צעירים, חובבי כדורגל, ואם אפשר, אז גם בסלון (למה לא, בעצם?). לכן היה צורך לדאוג לשטחי אחסון רבים, שימנעו מחפצים להסתובב וליצור אווירה מבולגנת, ולארגן את הבית באופן אסתטי ונעים, אך לאו דווקא בציוד היקר או השביר ביותר. מבחינה סגנונית, עיצוב הבית החדש נשען על סגנון אקלקטי ומאוזן, המשלב בין אלמנטים מודרניים לאלמנטים בסגנון וינטג', תוך שמירה מתמדת על שילוב בין ישן לחדש, זול ויקר, צבעוני ומונוכרומטי.

פינת האוכל: עיצוב ייחודי ומדליק נולד כפתרון לבעיה

פינת האוכל הוגדלה משמעותית על חשבון חדר אחר, כדי להתאים לצרכי האירוח, שהיוו עוגן מרכזי לשיפוץ. מכיוון שהמשפחה מאוד רצתה שולחן גדול ונפתח, והשטח הוגבל בעמודים תומכים, שהיו בלתי ניתנים להזזה, נדרשתי לפתרון יצירתי, ותכננתי פינה שמצידה האחד כסאות, ואילו בצד השני ספסל החובק את העמוד. פינת האוכל נבנתה בהזמנה מיוחדת מנגר. בפינת האוכל נתלו שני גופי תאורה שקופים- ליצירת מראה אוורירי שיתן מבט פתוח לירוק של הגינה, דרך החלון הגדול שנפתח בקיר. 

הדרישה: אור, אוויר ואנרגיה טובה

חלונות הבית תוכננו מחדש, כדי לאפשר לאור מבחוץ להכנס ולשטוף את הבית באנרגיה חמימה, וכמו כן הוחלפו כל התריסים ומסגרות האלומיניום. חדרי האמבטיה הועתקו ממקומן על פי המבנה והצרכים החדשים.

המטבח הורחב ואוורר, והאי בו נבנה מחדש כדי שיוכל להכיל יותר סועדים. שלד המטבח נשאר במקומו, אך הדלתות הוחלפו, משטח השיש הורחב וארונות נוספו.

צבעוניות מרהיבה ואמנות בחלל המרכזי

הצבעוניות שנבחרה לחלל המרכזי, ירוק בגוונים שונים וורוד פוקסיה, הוכתבה על פי בד מרהיב של טרישיה גילד שמצאנו באוסף הבדים שלי.  יצירת אומנות מודרנית נבחרה לחלל הסלון, ואילו על עמודי פינת האוכל נתלו מסגרות מעוצבות ובהן איורים שהודפסו על רקע אפור.

האוצרות של הבית

חלק מהריהוט הוא ריהוט המשפחה הותיק, שלו יש ערך סנטימנטלי לבעלי הבית. הריהוט חודש, נצבע או רופד מחדש. היה פריט אחד במיוחד, ארון פתוח בצבע לבן, שעמד מעופש מחוץ לבית, עקום משמש ומרטיבות, ממש בדרך לפח. אך כשראיתי אותו נדהמתי. הפונטניאל שלו זרח מתחת לאבק. לא הסכמתי לוותר עליו. הוא נשלח לשיפוץ, שיוף וצביעה מחדש אצל נגר, וכיום הוא אחד מפרטי הריהוט המרשימים והבולטים בבית.

ניהול פרוייקט עיצוב בהיקף רחב

שיפוץ ועיצוב ביתם של מזי ויוסי, היה פרוייקט רחב היקף, שדרש מהם לפנות את ביתם למספר חודשי השיפוץ, ולאחר מכן להמתין עד שיסתיימו כל עבודות הנגרות, הצביעה, הריפוד והסטיילינג. על אף כל האמור, ולמרות שהבית שופץ ועוצב מחדש, החל בחלל המרכזי ועד האמבטיות, חדרי הילדים ואפילו חדר השירות, עמדנו בכבוד בלוחות זמנים צפופים- וסיימנו את כל התהליך בחצי שנה בלבד מרגע אישור התכניות! זאת בזכות מאמצים גדולים ובחירת צוות מוצלח של בעלי מקצוע אמינים ומקצועיים.

אם גם אתם עומדים בפני תהליך של שיפוץ הבית, אשמח ללוות אתכם במסע המהנה והמשמעותי הזה!

שלכם, אורית

צלם- אריה המר

קבלן שיפוצים- סעדה רמי

אלומיניום- להב

ריצוף וקרמיקה- טופולסקי

דלתות פנים- מ-דור

נגר- א.ל מטבחי אביב

תאורה- אורות הצפון, אורות 2000

אמנית פורצלן- רונית מינסטר מוגל

טפטים- הירש עיצובים

וילונות- וילונות מכל הלב

אומנות- שירלי פדוריאנו, סנדרה גל, רחלי בן אהרון

מערכות שמע וטלוויזיה- מני פלזמה

ריהוט ואקססוריז- אי.די.דיזיין, פלורליס, זארה הום, אתנחתא נהריה, בבושקה, אוספים פרטיים.